عطسه کردن فعالیت قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف

عطسه کردن: فعالیت قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف انتخابات ریاست جمهوری خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پنج سال از عمرم صرف ساخت «ماهورا» شد

حمید زرگر نژاد کارگردان فیلم «ماهورا» که امسال در بخش مسابقه جشنواره فجر شرکت کرده است.این فیلم پنجشنبه گذشته در سینمای رسانه ها به نمایش درآمد. .

پنج سال از عمرم صرف ساخت «ماهورا» شد

پنج سال از عمرم صرف ساخت «ماهورا» شد

عبارات مهم : جشنواره

حمید زرگر نژاد کارگردان فیلم «ماهورا» که امسال در بخش مسابقه جشنواره فجر شرکت کرده است.این فیلم پنجشنبه گذشته در سینمای رسانه ها به نمایش درآمد. .

زرگر نژاد در خصوص شاخصه های فیلم خود در گفت و گو با بانی فیلم عنوان کرد: «ماهورا» کار بسیار پر لوکیشی است و تمام دوستان در تمام بخش ها حد اکثر تلاش خود را به کار بردند تا فیلم به دور از فیلم های تک لوکیشن و آپارتمانی باشد. ما سه ماه فیلمبرداری بسیار سخت روی آب و زیرآب داشتیم و بیش از ۱۲ بازیگر مهم و حدود ۵۰۰ بازیگر فرعی داشتیم. در حقیقت ۴ ماه فیلمبرداری، ۴ ماه ساخت لوکیشن و ۴ سال نگارش فیلمنامه طول کشید و وقت زیادی صرف کردیم.

وی با اشاره به اینکه قبلا جهت این فیلم کار کرده هست، بیان کرد: قبل از ساخت این فیلم هم مستند آن را ساختیم و حدود پنج سال از عمرم را صرف ساخت آن کردم و فکر می کنم شایستگی ورود به جشنواره را از این جهت داشته باشم. یک تیم پنجاه نفره در سرمای صفر درجه و سخت خوزستان در آب فیلمبرداری کردیم. این فیلم لحظات اکشن و جنگ تا آیین های متفاوت جنوبی دارد و از علاقه و غم و خوش حالی با هم صحبت می کند.

کارگردان فیلم «پایان خدمت» راجع به احساس خود از قرارگیری کنار با تجربه ها گفت: قطعا باعث افتخارم است که در کنار بزرگانم باشم و در مقطعی از وقت و همین حالا شوق دیدن فیلم های آن ها را داشته و دارم. به اندازه ای زجر کشیدم که انگار بر تمام احساساتی شبیه ذوق زدگی قالب است.

زرگر نژاد در خصوص اینکه چه جمله ای جهت ترغیب مخاطب به دیدن فیلم دارید، توضیح داد: «ماهورا» راجع به زندگی و نقش مردمی است که کمتر دیده شدند. حضور مردم و اینکه در آن روزها چه کارهایی جهت کشور انجام دادند، در این فیلم نمایش داده می شود. در حقیقت تراژدی دردناکی است که تا به حال در این رابطه صحبت نشده و هیچکس از آن اطلاعی ندارد.

وی با بیان اینکه به علت ساخت مستند این کار، دوست داشتم آن را بسازم، افزود: در بخش های متفاوت مانند طراحی صحنه و لباس و تدوین کارهای مختلفی انجام شده است هست. همچنین بازیگران کارهای متفاوتی انجام داده اند و کمتر این شکل از بازی را از این بازیگرانی که با آن ها آشنا هستیم، دیدیم؛ یعنی شما یک ساعد سهیلی، میترا حجار و مهدی صبایی تازه می بینید. دوست دارم زحمات تمام کسانی که در این فیلم حضور داشتند در جشنواره دیده شوند و جهت همه آن ها آرزوی موفقیت دارم.

پنج سال از عمرم صرف ساخت «ماهورا» شد

واژه های کلیدی: جشنواره | فیلمبرداری | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz